Sytenol A - naturalna alternatywa dla Retinolu

Sytenol A - naturalna alternatywa dla Retinolu 

 

Z wiekiem skóra traci elastyczność i staje się cienka, słaba, skłonna do zmarszczek i przebarwień. Jak można temu zapobiec? Głównym celem produktów przeciwstarzeniowych jest zmniejszenie i ostatecznie wyeliminowanie pojawiania się drobnych linii i zmarszczek oraz zapewnienie równomiernego efektu tonizacji. Sposobem na osiągnięcie tego celu jest przede wszystkim zapobieganie powstawaniu zmarszczek. Oznacza to zapobieganie dalszym uszkodzeniom skóry, przywracanie głównie macierzy zewnątrzkomórkowej (ECM), obszarów połączenia skórno-naskórkowego (DEJ) oraz zachowanie nawilżenia skóry.

 

Sytenol® A a Retinol:

W starzejącej się skórze zapadnięte fibroblasty wytwarzają niski poziom kolagenu i wysoki poziom enzymów rozkładających kolagen. Ta nierównowaga przyspiesza proces starzenia się w samonapędzającym się, niekończącym się, szkodliwym cyklu.

Udowodniono klinicznie, że terapie, takie jak miejscowy retinol lub kwas retinowy, stymulują wytwarzanie nowego, nieuszkodzonego kolagenu. Przyłączenie się fibroblastów do tego nowego kolagenu zapewnia elastyczność, co z kolei równoważy produkcję i degradację kolagenu, spowalniając w ten sposób, jeśli nie odwracając proces starzenia.

 Badania wykazały znaczną poprawę stymulacji kolagenu przez Sytenol® A w porównaniu z Retinolem, stąd możemy spodziewać się większego efektu naprawczego.

 Wyniki wyraźnie pokazały, że po dwunastu tygodniach kuracji zaobserwowano znaczną poprawę linii i zmarszczek, pigmentację, elastyczność, jędrność i ogólne fotouszkodzenia, bez podrażnienia skóry. Na podstawie tych wyników i badań porównawczych Retinolu i Sytenolu®A przeprowadzonych przez Sytheon dochodzimy do wniosku, że Sytenol®A jest pierwszym prawdziwym produktem przeciwstarzeniowym podobnym do retinolu.

 

naturalny retinol

 

naturalny Retinol
 
 Sytenol® A może utrzymać pożądany poziom elastyny wymagany do utrzymania homeostazy tkanki łącznej.
 
Sytenol® A jest przeciwutleniaczem o szerokim spektrum działania i ma doskonałe działanie hamujące peroksydację lipidów i zdolny do stymulowania systemu obrony antyoksydacyjnej. Ta podwójna ścieżka antyoksydacyjna Sytenolu® A pomaga utrzymać homeostazę lipidów, a tym samym chronić skórę przed uszkodzeniami oksydacyjnymi.
 
 Starzenie się skóry i stany zapalne są ze sobą ściśle powiązane. Proces starzenia wywołany stanem zapalnym obejmuje bardzo złożony łańcuch zdarzeń, w którym ostre zapalenie stopniowo ustępuje miejsca przewlekłemu lub cichemu zapaleniu. To właśnie ten podstawowy stan zapalny ostatecznie wyczerpuje system obronny organizmu, powodując degradację kolagenu i elastyny oraz załamanie funkcji barierowej skóry. Zapalna kaskada reakcji niszczących strukturę skóry – ostatecznie głębokie zmarszczki, przebarwienia i nieelastyczne tkanki. Sytenol® A kontroluje stan zapalny poprzez hamowanie/regulowanie w dół genów i enzymów prozapalnych.
 
 Klinicznie udowodniono, że Sytenol® A chroni skórę przed uszkodzeniami wywołanymi promieniowaniem UV.
 
 Dodatkowo Sytenol® A łagodzi wiele objawów trądziku.
 
 
 
 

Drogocenne właściwości Sytenol® A,

czyli naturalnego Retinolu

znajdziesz w:

NATURALIS ARONIA Ultranawilżającym kremie z bio-reinolem 

Przeznaczony do pielęgnacji skóry naczynkowej, delikatnej i wrażliwej, szybko reagującej na bodźce zewnętrzne i wewnętrzne.

Ultranawilżająca formuła kremu z BIO-RETINOLEM (Sytenol® A) przywraca skórze kondycję poprzez zapewnienie jej optymalnego nawilżenia, wygładzenia i ukojenia.

 

99% składników pochodzenia naturalnego 

 

Sytenol A naturalny Retinol

 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl