Dlaczego należy stosować tonik?

Dlaczego należy stosować tonik?
 

Dlaczego należy używać toniku?

 

 

Codzienna pielęgnacja = tonizaja

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać do codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Jak istotne jest prawidłowe oczyszczenie skóry zanim  nałożymy produkty pielęgnacyjne na twarz, szyję i dekolt, każdy to wie. Często zdarza się jednak, że zapominamy o tonizacji. 

Co to jest tonizacja?

Tonizacja, to przywrócenie naszej skórze naturalnego pH. Wynosi ono między 3,5 a 5,5, czyli posiada odczyn kwaśny. Prawidłowe pH zapewnia skórze równowagę mikrobiologiczną i przygotowuje ją do najefektywniejszego pobrania składników odżywczych z użytych przez nas serum i kremów. Jeśli pominiemy ten etap pielęgnacji, to nie będziemy mogli w pełni wykorzystać dobroczynnego działania kupowanych przez nas kosmetyków pielęgnacyjnych. Nasza skóra po prostu nie wchłonie składników aktywnych z tych produktów. 

Równocześnie tonik odświeża naszą skórę, oczyszcza z pozostałości po zmywaniu makijażu, ale także łagodzi podrażnienia. Toniki bogate w Nienasycone Kwasy Tłuszczowe dodatkowo odgrywają istotną rolę w procesach metabolicznych skóry. Normalizują międzykomórkowe warstwy lipidowe i poprawiają funkcjonowanie bariery ochronnej naskórka.  Przeciwdziałają utracie wody, hamując w ten sposób procesy starzenia skóry oraz zapobiegając jej suchości i szorstkości. Tym samym sprawiają, że naskórek jest miękki oraz elastyczny. Nienasycone Kwasy Tłuszczowe znajdziecie min. w oleju z wiesiołka i naszym toniku z serii NATURALIS Wiesiołek.

Podczas codziennej pielęgnacji należy pamiętać, że tonik nie zastępuje oczyszczania skóry, a jest kolejnym ważnym etapem. Wspomaga proces pielęgnacji i zmienia odczyn z zasadowego na kwaśny. Dlatego winien być stosowany po każdej pielęgnacji, zarówno tej porannej, jak i wieczornej. 

Przy wyborze toniku warto zwrócić uwagę na jego skład. Poza nienasyconymi kwasami tłuszczowymi, warto, aby zawierał naturalne składniki bogate w witaminy A (silny antyutleniacz), D i E (wzbogacają skórę i pomagają powstrzymywać utratę wody zapobiegając łuszczeniu). Jeśli masz cerę naczynkową, to sięgnij po tonik z serii NATURALIS Aronia, która zawiera antocyjany aroniowe, naturalne silne antyoksydanty. Wzmacniają one ścianki naczyń kapilarnych oraz zmniejszają obrzęki.

naturalis tonik

 

 

 

 

 naturalny botoks

 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl