O co chodzi z sezaminą?

O co chodzi z sezaminą?

Sesamum indicum to jednoroczny krzew z rodziny Pediliaceae, znany  powszechnie jako sezam. W zależności od warunków, roślina osiąga  wysokość od 0,5 do 2,5 m. Liście są owalne, naprzeciwległe i głęboko  żyłkowane. Kwiaty w kształcie dzwonka, białe z odcieniem  niebieskiego, czerwonego lub żółtego. Owocem jest podłużna kapsułka o długości ok. 2,5 cm, w której zawarte są małe nasiona (Chakraborthy et al., 2008).

Nasiona sezamu są niewielkie, płaskie, o barwie białej, szarej lub czarnej. Mają one od 2 do 4 mm długości i  1 do 2 mm szerokości. Sezam jest powszechnie uprawiany dla nasion, które są bogatym źródłem oleju.

Olej sesamowy odgrywa istotną rolę w indyjskiej medycynie  Ajurwedzie. Wciera się go w skórę podczas abhyanga, rodzaju  indyjskiego masażu poprawiającego przepływ energii i  usuwającego zanieczyszczenia z organizmu. Jest on również  stosowany jako baza dla wielu olejów, głównie ze względu na  właściwości przeciwutleniające i nawilżające (Chakraborthy et al.,2008; Hazra and Panda, 2013)

 Linefill™ to bogata w sezaminę frakcja otrzymywana z nasion sezamu (Sesamum indicum).

sezamina

Podczas starzenia nasza skóra ulega licznym  zmianom. Jedną z najważniejszych jest utrata  lub redystrybucja objętości twarzy i podskórnej  tkanki tłuszczowej,  która modyfikuje  równowagę twarzy i jest jedną z najbardziej  widocznych oznak starzenia.

Utrata ta oznacza, że w miarę upływu wieku  nasze fałdy i zmarszczki są bardziej  zaakcentowane, zwłaszcza w okolicach ust i  oczu, a także spada objętość ust (Wong et al.,  2010; Buckingham, 2013; Ilankovan, 2013).

Istnieje możliwość odwrócenia procesu starzenia  poprzez stymulację pierwszych faz ostatecznego  różnicowania preadipocytów; ograniczy to efekt utraty  podskórnej tkanki tłuszczowej.

Linefill™ to składnik aktywny pochodzenia roślinnego, który jest w  stanie zwiększać akumulację lipidów w tkance tłuszczowej, nadając  większą objętość obszarom twarzy tracącym swój kształt na skutek  starzenia.

Dzięki swemu działaniu, Linefill™ wyraźnie wypełnia zmarszczki i zagłębienia skóry, a także nadaje objętość ustom, czego efektem jest odmłodzona, odprężona i atrakcyjna  twarz.

Przywrócenie naturalnej objętości twarzy jest jednym z głównych celów odmładzania twarzy, możliwym  do osiągnięcia dzięki kosmetykom. Linefill™ stymuluje wewnętrzne procesy organizmu, wspierając  naturalną i atrakcyjną dystrybucję objętości twarzy, zwłaszcza wokół i na ustach.

Linefill™ zauważalnie redukuje wszystkie typy zmarszczek i wygładza nierówności skóry,  niwelując niedoskonałości wywołane upływem czasu. Znajdziesz go w olejku ujdrniającym Naturalis Biorythm, który jest w 100% naturalnym kosmetykiem.

sezamina

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl