Jak to jest z tym śluzem ślimaka?

Jak to jest z tym ślimakiem?

Stosowanie ślimaków lądowych (Helix aspersa muler) w leczeniu chorób jest znane od starożytności. Za czasów Hipokratesa śluz ślimaka stosowano na oparzenia, ropnie i stany zapalne skóry. W XVIII wieku wykonywano preparaty, które były używane zewnętrznie na skórę oraz wewnętrznie przy gruźlicy i zapaleniu nerek. Zażywanie ślimaków było zalecane również przy krwawieniu z nosa, zmęczeniu, chorobach psychicznych, zapaleniu oskrzeli, astmie oraz zapaleniu gardła.

 

Krem ze śluzem ślimaka

 

Po badaniach składników komórkowych śluzu ślimaka, stwierdzono, że ślimak produkuje wydzielinę, której skład jest zbliżony do ludzkiej skóry. Dlatego ma takie dobre działanie regeneracyjne na ludzką skórę. Ślimak jest w stanie całkowicie przywrócić sobie powłokę, używając własnego śluzu. 

Wiadomym jest, że śluz ma właściwości przeciwbakteryjne, ponieważ zawiera pektyny, które są zdolne do aglutynacji komórek bakteryjnych. W ten sposób pozbawiają bakterie właściwości chorobotwórczych.

Badania wykazały również, że w ekstrakcie ślimaków jest wiele białek, które pełnią konkretną funkcję. Niektóre białka działają jako hormony lub zapewnienie struktury, takie jak kolagen.

Kolagen to białko, które pomaga wzmocnić tkanki – skórę, ścięgna i chrząstki. Niestety po 25. roku życia, proces ten u ludzi stopniowo słabnie. Rosnący niedobór kolagenu prowadzi do wysuszenia, marszczenia się  i zmniejszenia elastyczności skóry. Brak  kolagenu powoduje starzenie tkanek miękkich i kości (osteoporoza). Jest uznawany jako eliksir młodości. Dlatego pół wieku temu naukowcy zdali sobie sprawę, że stworzenie czystego, nie syntetycznego kolagenu byłoby rewolucją w medycynie. I jest nim właśnie śluz ślimaka, który jest bogatym źródłem tego cennego białka. Najważniejszymi składnikami śluzu są kolagen i elastyna, które mają struktury podobne do tych, które tworzą ludzką skórę. Te właściwości wydzieliny ślimaka sprawiają, że jest ona użyteczna nie tylko w medycynie, ale także w kosmetyce, w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry.

W naszych produktach z serii NATURALIS Superactive opartych o śluz ślimaka znajduje się nawet 30% tego składnika (serum) i 15% krem.

* Śluz pozyskiwany do naszych produktów jest od ślimaków żyjących w komfortowych warunkach hodowlanych. Ślimaki nie odnoszą szkody w procesie uzyskiwania śluzu.

 

krem ze śluzem ślimaka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl